Camera de supraveghere IP Dome 8MP Smart Hybrid Light with ColorVu Hikvision DS-2CD2147G3-LIS2UY(2.8MM), lentila fixa 2.8mm, iluminare min: Color: 0.0008 Lux @ (F1.0, AGC ON),0 Lux cu IR 30m, microfon incorporat, difuzor incorporat, interfata audio: 1/1, alarma: 1/1, slot card de memorie: microSD/microSDHC/microSDXC maxim 512GB, alarma la evenimente: motion detection, video tampering, scene change detection, face capture, line crossing, intrusion, region entrance, region exiting, alimentare: 12 VDC ± 25%, 1.29 A, max. 15.5 W,Ø5.5 mm coaxial power plug,reverse polarity protection, protectie: IP67, dimensiuni: Ø121.5 mm × 97.6 mm, greutate: 600g, temperatura de functionare: -30 °C to 60 °C.
Camera de supraveghere IP Dome 8MP Smart Hybrid Light with
52 în stoc
747.89lei 1,800.83lei
52 în stoc
Compare| Format cameră | Dome |
|---|---|
| Obiectiv fix | 2.8mm |
| InfraRed | 30m |
| Obiectiv varifocal | No |
| Wi-Fi | No |
| Rezoluție cameră | HD 4MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Card reader integrated | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| Fixed focus | Yes |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Yes |
| Languages support | Multi |
| Mounting type | Ceiling |
| Tilt angle range | 0 – 75° |
| Number of users | 32 user(s) |
| Night vision | Yes |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Form factor | Dome |
| Number of lenses | 1 |
| Night vision distance | 30 m |
| Infra-red wavelength | 850 nm |
| Built-in HDD | No |
| Video motion detection | Yes |
| DC output voltage | 12 |
| Number of sensors | 1 |
| Privacy protection | Yes |
| DC output current | 0.6 A |
| Built-in light | Yes |
| Progressive scan | Yes |
| Noise reduction technology | 3D noise reduction |
| Day/night mode | Yes |
| Infrared (IR) cut-off filter | Yes |
| Frame rate | 30 fps |
| Video recording | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Noise reduction | Yes |
| Live view | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Product colour | White |
| Remotely operated | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Manual | Yes |
| Package depth | 120 mm |
| International Protection (IP) code | IP67 |
| Bluetooth | No |
| Package weight | 825 g |
| Cloud-managed | Yes |
| Weight | 600 g |
| Package height | 117 mm |
| Storage temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Power consumption (max) | 7.2 W |
| Operating temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Power source type | DC, PoE |
| Total megapixels | 4 MP |
| Package width | 234 mm |
| Number of cameras | 1 |
| Human and vehicle targets classification | Yes |
| Pan range | 0 – 355° |
| Minimum illumination | 0 lx |
| Back Light Compensation (BLC) | Yes |
| Region of Interest (ROI) encoding | Yes |
| Video compression formats | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Mirror | Yes |
| Digest authentication | Yes |
| IK code | IK10 |
| Fixed focal length | 2.8 mm |
| Highlight Compensation (HLC) | Yes |
| Smart IR | Yes |
| Password reset via email | Yes |
| Anti-flicker | Yes |
| Heartbeat | Yes |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 52 dB |
| Sample rates | 8 – 48 kHz |
| User access level | Administrator, Operator, User |
| Automatic Network Replenishment (ANR) | Yes |
| Angle of rotation | 355° |
| Maximum resolution | 2688 x 1520 pixels |
| Supported graphics resolutions | 2688 x 1520 |
| Number of languages | 33 |
| Video formats supported | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Number of Privacy masking areas | 4 |
| Bit rate control | Constant Bit Rate (CBR), Variable Bit Rate (VBR) |
| LED type | IR/White |
| Optical sensor size | 25.4 / 1.8 mm (1 / 1.8) |
| Network access storage (NAS) | Yes |
| Recognize distance | 12 m |
| Identify distance | 6 m |
| Number of simultaneous live view channels | 6 channels |
| Dynamic range | 130 dB |
| Pixel counter | Yes |
| Flash log | Yes |
| Audit log | Yes |
| Height | 97.6 mm |
| Diameter | 12.2 cm |
| Lens viewing angle, horizontal | 111.1° |
| Lens viewing angle, vertical | 57.6° |
| Lens viewing angle, diagonal | 138.5° |
| Camera shutter speed | 1 – 1/100000 s |
| Detect distance | 61 m |
| Observe distance | 24 m |
| Management software | iVMS-4200,Hik-Connect,Hik-Central |
| Bit rate | 32 Kbps to 8 Mbps |
| Audio formats supported | AAC-LC, G.711 A-law, G.711 μ-law, G.722.1, MP2L2, MP3 |
| Supported video modes | 1520p |
| Bit rate range | 8 – 380 Kbit/s |
| Power consumption (Power over Ethernet (PoE)) | 9 W |
| Producator | HIKVISION |
| Garantie | 24 |
Camera de supraveghere IP Speed Dome 12X ColorVu 4MP Hikvision
Camera de supraveghere IP Turret 8MP Smart Hybrid Light with
Camera de supraveghere IP Dome 4MP Smart Hybrid Light Hikvision 



Inca nu exista recenzii