Camera de supraveghere IP Speed Dome 4MP Hikvision DS-2SE7C432MW- AEB(14F1)(P3), lentila fixa bullet: 4mm, lentila varifocala PTZ: 5.9 to 188.8 mm, 32 × optical, [Bullet channel]: 0.0005 Lux @ (F1.0, AGC ON), 0 Lux cu lumina alba: 30m; [PTZ channel]: Color: 0.005 Lux @ (F1.5, AGC ON), B/W: 0.001 Lux @ (F1.5, AGC ON), 0 Lux cu IR 200m, interfata audio: 1/1, alarma: 2/1, slot card de memorie: Micro SD/Micro SDHC/Micro SDXC maxim 256GB, alarma la evenimente: [PTZ channel] motion detection, video tampering alarm,[PTZ channel & bullet channel] alarm input and output, exception, [PTZ channel & bullet channel] audio exception detection,[PTZ channel] line crossing detection, intrusion detection, region entrance detection, region exiting detection,[Bullet channel] line crossing detection, intrusion detection, region entrance detection, region exiting detection, alimentare: 24 VAC, Hi-PoE, protectie: IP66, dimensiuni: Ø 220 mm × 382.1 mm, greutate: 6kg, temperatura de functionare: -30°C to 65°C.
Camera de supraveghere IP Speed Dome 4MP Hikvision DS-2SE7C432MW- AEB(14F1)(P3),
10 în stoc
11,070.58lei
10 în stoc
Compare| Format cameră | Speed dome |
|---|---|
| Obiectiv fix | 4mm |
| Obiectiv varifocal | No |
| Wi-Fi | No |
| Rezoluție cameră | HD 4MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| InfraRed | 200m |
| Connectivity technology | Wired |
| Password protection | Yes |
| Card reader integrated | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Auto focus | Yes |
| Audio input | 1 |
| Audio output | 1 |
| Zoom capability | Yes |
| PTZ control | Yes |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Yes |
| Reset button | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Web-based management | Yes |
| IP address filtering | Yes |
| Video streaming | Yes |
| Number of users | 32 user(s) |
| Maximum memory card size | 256 GB |
| HTTPS encryption | Yes |
| Placement supported | Outdoor |
| Pan range | 0 – 360° |
| Night vision | Yes |
| Weatherproof | Yes |
| Video compression formats | H.264, H.265 |
| Form factor | Dome |
| Camera pan control | Yes |
| Camera tilt control | Yes |
| Privacy masking | Yes |
| Built-in HDD | No |
| Privacy protection | Yes |
| Progressive scan | Yes |
| Noise reduction technology | 3D noise reduction |
| Day/night mode | Yes |
| Maximum resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Frame rate | 30 fps |
| Sensor type | CMOS |
| Noise reduction | Yes |
| Live view | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 90% |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Product colour | White |
| Bluetooth | No |
| Power source type | AC, PoE |
| Weight | 6 kg |
| Operating temperature (T-T) | -30 – 65 °C |
| Power consumption (max) | 42 W |
| AC input voltage | 24 V |
| Fixed focal length | 4 mm |
| Total megapixels | 4 MP |
| International Protection (IP) code | IP66 |
| Digital zoom | 16x |
| Alarm input/output | Yes |
| Alarm output channels | 1 |
| Number of lenses | 2 |
| Alarm input channels | 2 |
| Number of cameras | 1 |
| Preset points | Yes |
| Minimum illumination | 0 lx |
| Back Light Compensation (BLC) | Yes |
| Region of Interest (ROI) encoding | Yes |
| Lens viewing angle, horizontal | 79° |
| Mirror | Yes |
| IK code | IK10 |
| Highlight Compensation (HLC) | Yes |
| Digital watermark | Yes |
| PTZ modes | 4 Pattern |
| Dynamic range | 120 dB |
| Tilt angle range | -15 – 90° |
| Preset programs quantity | 300 |
| Focus | Motorized/Manual |
| Image quality adjustment | Brightness, Contrast, Saturation, Sharpness |
| Bit rate | 32 Kbps – 16 Mbps |
| Audio formats supported | G.711, G.722.1, G.726, MP2L2, PCM |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 52 dB |
| Bit rate range | 32 – 192 Kbit/s |
| Sample rates | 8 – 48 kHz |
| User access level | Administrator, Operator, User |
| Number of simultaneous live view channels | 20 channels |
| Automatic Network Replenishment (ANR) | Yes |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) system features | Face detection |
| Optical sensor size | 25.4 / 1.8 mm (1 / 1.8) |
| Number of sensors | 2 |
| Client interoperability | iVMS-4200, Hik-Connect |
| Behavior analysis | Intrusion detection, Line crossing detection, Region entrance detection, Region exiting detection |
| Minimum aperture number | 1 |
| Password protection type | User |
| Mounting type | Ceiling/Pole |
| Lens viewing angle, vertical | 42.4° |
| Tilt speed | 120 °/sec |
| Tilt preset speed | 200 °/sec |
| Pan speed | 160 °/sec |
| Pan preset speed | 240 °/sec |
| White balance | ATW, Auto, Fluorescent, Indoor, MWB, Outdoor, Sodium lamp |
| Optical zoom | 32x |
| Focal length range | 5.9 – 188.8 mm |
| Maximum aperture number | 1.5 |
| Detect distance (tele) | 3060 m |
| Observe distance (tele) | 1214.3 m |
| Recognize distance (tele) | 612 m |
| Identify distance (tele) | 306 m |
| Night vision distance | 200 m |
| Height | 382.1 mm |
| Diameter | 22 cm |
| Browser supported | IE 10+, Chrome 57+, Firefox 52+, Safari 12+ |
| Producator | HIKVISION |
| Garantie | 36 |
Dahua PoE Cloud Managed Desktop Layer 2 Switch, 26 Ports,
Camera de supraveghere IP Speed Dome 20X ColorVu 2MP Hikvision
Camera de supraveghere IP Bullet 8MP Hikvision DS-2CD2T86G2H-2I(2.8MM) (EF), lentila
Camera de supraveghere IP Dome 4K Hikvision DS-2CD2787G2T-LZS(2.8-12MM) (C), lentila 



Inca nu exista recenzii