Camera de supraveghere IP Turret 4MP Hikvision DS-2CD1343G2-LIU(2.8MM), lentila fixa: 2.8mm, iluminare min.: Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON),B/W: 0 Lux cu IR: 30m, microfon inclus, alarma la evenimente: Motion detection (support alarm triggering by specified target types (human and vehicle)),video tampering alarm,exception, alimentare: 12 VDC ± 25%, 0.4 A, max. 5 W,Ø5.5 mm, PoE: IEEE 802.3af, Class 3, max. 6.5 W, protectie: IP67, dimensiuni: Ø110 mm × 89.2 mm, greutate: 340g, temperatura de functionare: -30 °C to 60 °C.
Camera de supraveghere IP Turret 4MP Hikvision DS-2CD1343G2-LIU(2.8MM), lentila fixa:
93 în stoc
300.83lei 722.68lei
93 în stoc
Compare| Obiectiv fix | 2.8mm |
|---|---|
| InfraRed | 30m |
| Obiectiv varifocal | No |
| Wi-Fi | No |
| Rezoluție cameră | HD 4MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Format cameră | Turret |
| Connectivity technology | Wired |
| Password protection | Yes |
| Card reader integrated | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| Mounting kit | Yes |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Yes |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Networking standards | IEEE 802.3af |
| Angle of rotation | 360° |
| Mounting type | Ceiling |
| Tilt angle range | 0 – 75° |
| Number of users | 32 user(s) |
| Lens viewing angle, horizontal | 98° |
| HTTPS encryption | Yes |
| Pan range | 0 – 360° |
| Night vision | Yes |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Form factor | Dome |
| Camera pan control | Yes |
| Camera tilt control | Yes |
| Number of lenses | 1 |
| Night vision distance | 30 m |
| Infra-red wavelength | 850 nm |
| Privacy masking | Yes |
| Built-in HDD | No |
| Video motion detection | Yes |
| DC output voltage | 12 |
| Number of sensors | 1 |
| Built-in light | Yes |
| Progressive scan | Yes |
| Noise reduction technology | 3D noise reduction |
| Day/night mode | Yes |
| Maximum resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Infrared (IR) cut-off filter | Yes |
| Video recording | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Noise reduction | Yes |
| Live view | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Product colour | White |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Sustainability compliance | Yes |
| Manual | Yes |
| International Protection (IP) code | IP67 |
| Bluetooth | No |
| Weight | 340 g |
| Housing material | Metal, Plastic |
| Package depth | 150 mm |
| Package width | 150 mm |
| Storage temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Operating temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Power consumption (max) | 5 W |
| Power source type | DC, PoE |
| Optical sensor size | 25.4 / 3 mm (1 / 3) |
| Package height | 141 mm |
| Total megapixels | 4 MP |
| Package weight | 560 g |
| Height | 89.2 mm |
| Number of cameras | 1 |
| Frame rate | 25 fps |
| Maximum aperture number | 1.6 |
| Minimum illumination | 0 lx |
| Back Light Compensation (BLC) | Yes |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR) | Yes |
| Video compression formats | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Mirror | Yes |
| Fixed focal length | 2.8 mm |
| Highlight Compensation (HLC) | Yes |
| Password reset via email | Yes |
| Heartbeat | Yes |
| Dynamic range | 120 dB |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 52 dB |
| User access level | Administrator, Operator, User |
| Video formats supported | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Number of Privacy masking areas | 4 |
| LED type | IR/White |
| Observe distance | 25 m |
| Recognize distance | 12 m |
| Identify distance | 6 m |
| Number of languages | 2 |
| Lens viewing angle, vertical | 54° |
| Lens viewing angle, diagonal | 114° |
| Detect distance | 63 m |
| Supported graphics resolutions | 640 x 360, 640 x 480 (VGA), 1280 x 720 (HD 720), 1920 x 1080 (HD 1080), 2560 x 1440 |
| Bit rate range | 16 – 160 Kbit/s |
| Sample rates | 8 – 16 kHz |
| Supported network protocols | TCP/IP, ICMP, DHCP, DNS, HTTP, RTP, RTSP, NTP, IGMP, IPv6, UDP, QoS, FTP, SMTP |
| Number of simultaneous live view channels | 6 channels |
| Image quality adjustment | Brightness, Contrast, Sharpness, Saturation |
| Power consumption (Power over Ethernet (PoE)) | 6.5 W |
| DC output current | 0.4 A |
| Camera shutter speed | 1/100000 – 1/3 s |
| Supported video modes | 360p, 480p, 720p, 1080p, 1440p |
| Languages support | Polish |
| Audio formats supported | AAC-LC, G.711 A-law, G.711 μ-law, G.722.1, MP2L2, PCM |
| Diameter | 11 cm |
| Compliance certificates | BIS, UL, WEEE, CB, CE, REACH, RoHS |
| Producator | HIKVISION |
| Garantie | 36 |
Camera de supraveghere IP Speed Dome 20X ColorVu 2MP Hikvision
Camera de supraveghere IP Bullet 8MP Hikvision DS-2CD2686G2HT- IZS(2.8-12MM)(EF), lentila 



Inca nu exista recenzii