Camera home security indoor/outdoor TP-Link Tapo C206, senzor 1/3″ Progressive Scan CMOS Starlight Sensor, Focal Length: 4 mm ± 5%, Aperture: F2.0 ± 5%, night vision 850 nm IR LED (40 ft / 12 m, rezolutie maxima 1920 × 1080 px, frame rate 30 fps
Camere supraveghere IP
Camera home security indoor/outdoor TP-Link Tapo C206, senzor 1/3" Progressive
Availability:
100 în stoc
157.97lei 222.68lei
100 în stoc
Compare| Format cameră | Box |
|---|---|
| Obiectiv fix | 3.6mm |
| InfraRed | No |
| Obiectiv varifocal | No |
| Wi-Fi | Yes |
| Rezoluție cameră | HD 3MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | Yes |
| Card reader integrated | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Placement supported | Indoor |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| Networking standards | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Mounting kit | Yes |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 90% |
| Reset button | Yes |
| DC output current | 1 A |
| Mounting type | Desk |
| Maximum resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Night vision | Yes |
| Video compression formats | H.264 |
| Number of lenses | 1 |
| LED type | IR |
| Infra-red wavelength | 850 nm |
| Built-in HDD | No |
| Number of sensors | 1 |
| DC output voltage | 5 |
| Day/night mode | Yes |
| Infrared (IR) cut-off filter | Yes |
| Frame rate | 30 fps |
| Supported network protocols | TCP/IP, DHCP, ICMP, DNS, NTP, HTTPS, TCP, UDP |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Wi-Fi standards | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Live view | Yes |
| Maximum aperture number | 2 |
| DC-in jack | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Product colour | White |
| Power source type | DC |
| Video formats supported | H.264 |
| Manual | Yes |
| Height | 69.8 mm |
| Weight | 220 g |
| Cloud-managed | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -20 – 50 °C |
| International Protection (IP) code | IP65 |
| Power consumption (max) | 5 W |
| Power consumption (typical) | 2.3 W |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 60 °C |
| Audio system | 2-way |
| Optical sensor size | 25.4 / 3 mm (1 / 3) |
| Fixed focal length | 4 mm |
| Night vision distance | 12 m |
| Wi-Fi data rate (max) | 72.2 Mbit/s |
| Number of cameras | 1 |
| Lens viewing angle, horizontal | 85° |
| Lens viewing angle, vertical | 73.5° |
| Lens viewing angle, diagonal | 41° |
| Width | 105.3 mm |
| Depth | 77.8 mm |
| Producator | TP-LINK |
| Garantie | 24 |
Camera de supraveghere IP Dome 8MP Hikvision DS-2CD2787G2HT- LIZS(2.8-12MM)(EF), lentila
Camera de supraveghere IP Bullet 4MP Hikvision DS-2CD1043G2-LIU(2.8MM), lentila fixa:
Camera de supraveghere IP Dome 4MP ColorVu with Smart Hybrid
Camera de supraveghere IP Dome 4MP Hikvision DS-2CD2746G2HT- IZS(2.8-12MM)(EF), lentila 




Inca nu exista recenzii