Camera IP Dome TP-Link VIGI InSight S245, 4MP, Lentila 2.7-13.5 mm (5X Optical Zoom), IR 60m, rezolutie video 2688 x 1520, +/H.265/H.264+/H.264
Camera IP Dome TP-Link VIGI InSight S245, 4MP, Lentila 2.7-13.5
13 în stoc
805.03lei 1,045.37lei
13 în stoc
Compare| Format cameră | Dome |
|---|---|
| Obiectiv fix | No |
| InfraRed | 60m |
| Wi-Fi | No |
| Obiectiv varifocal | 2.7-13.5MM |
| Rezoluție cameră | HD 4MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Password protection | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Number of microphones | 1 |
| Auto focus | Yes |
| Web browser | Yes |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| Motion sensor | Yes |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Yes |
| Protection features | Waterproof |
| Reset button | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Web-based management | Yes |
| IP address filtering | Yes |
| Mounting type | Ceiling |
| Tilt angle range | 0 – 75° |
| Audio output channels | 1.0 channels |
| HTTPS encryption | Yes |
| Placement supported | Outdoor |
| Night vision | Yes |
| Weatherproof | Yes |
| Form factor | Dome |
| Camera pan control | Yes |
| Camera tilt control | Yes |
| Video motion detection | Yes |
| DC output voltage | 12 |
| Progressive scan | Yes |
| Built-in siren | Yes |
| Day/night mode | Yes |
| Infrared (IR) cut-off filter | Yes |
| Remote viewing | Yes |
| Video recording | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Live view | Yes |
| DC-in jack | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Product colour | White |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Manual | Yes |
| Housing material | Metal |
| Package type | Box |
| International Protection (IP) code | IP67 |
| Bluetooth | No |
| Cloud-managed | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 60 °C |
| Power source type | DC, PoE |
| Audio system | 2-way |
| Power consumption (max) | 10.8 W |
| Optical zoom | 5x |
| Total megapixels | 4 MP |
| Weight | 775 g |
| Width | 129.9 mm |
| Depth | 129.9 mm |
| Number of cameras | 1 |
| Maximum aperture number | 1.6 |
| Human and vehicle targets classification | Yes |
| Optical sensor size | 25.4 / 2.9 mm (1 / 2.9) |
| Minimum illumination | 0 lx |
| Back Light Compensation (BLC) | Yes |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR) | Yes |
| Video compression formats | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Image quality adjustment | Brightness, Contrast, Mirror, Saturation, Sharpness |
| Mirror | Yes |
| Digest authentication | Yes |
| IK code | IK10 |
| Highlight Compensation (HLC) | Yes |
| Dynamic range | 120 dB |
| Audio input channels | 1.0 channels |
| Maximum resolution | 2688 x 1520 pixels |
| Sample rate | 8 kHz |
| Bit rate range | 0 – 64 Kbit/s |
| LED type | IR/White |
| Alert notification type | Push notification |
| Focus | Motorized |
| Camera shutter speed | 1/3 to 1/10000 |
| Supported graphics resolutions | 1280 x 720 (HD 720), 1920 x 1080 (HD 1080), 2048 x 1280, 2304 x 1296, 2560 x 1440, 2688 x 1520 |
| Audio formats supported | G.711 A-law |
| Bit rate | Main Stream: H.265+/H.265/H.264+/H.264, Sub-Stream: H.265/H.264 |
| Power consumption (Power over Ethernet (PoE)) | 12 W |
| Maximum operating distance | 200 m |
| Lens viewing angle, horizontal | 29.6 – 102° |
| Lens viewing angle, vertical | 16.8 – 53.8° |
| Lens viewing angle, diagonal | 34.1 – 122.8° |
| Detect distance | 200 m |
| Observe distance | 84 m |
| Recognize distance | 40 m |
| Identify distance | 21 m |
| Detection distance | 200 m |
| Height | 102.5 mm |
| Producator | TP-LINK |
| Garantie | 36 |
NVR Milesight 64 canale MS-N8064-G, Rezolutie inregistrare: 12MP, Rezolutie redare:
Camera de supraveghere IP Speed Dome 20X ColorVu 2MP Hikvision
Camera de supraveghere IP Dome 4MP ColorVu with Smart Hybrid
Camera de supraveghere IP Turret 8MP Smart Hybrid Light with
Camera de supraveghere IP Bullet 4MP Hikvision DS-2CD2646G2HT- IZS(2.8-12MM)(EF), lentila 



Inca nu exista recenzii