Pan/Tilt AI Home Security Wi-Fi Camera SPEC: 3K 5MP (2880×1620), 2.4 GHz, Horizontal 360º FEATURE: Pan/Tilt, Smart AI Detection and Notifications (motion, people, pets, cars, baby crying, abnormal sound), AI Smart Tracking, Sound and Light Alarm, Remote Control, Two-Way Audio, Voice Control (Works with Google Assistant and Alexa), Local Storage through microSD Card (Up to 512 GB), Tapo App, Night Vision (Up to 12 m), Frustration-Free Setup (FFS)
Pan/Tilt AI Home Security Wi-Fi Camera SPEC: 3K 5MP (2880×1620),
35 în stoc
191.59lei 343.69lei
35 în stoc
Compare| Format cameră | Box |
|---|---|
| Obiectiv fix | 3.6mm |
| InfraRed | No |
| Obiectiv varifocal | No |
| Wi-Fi | Yes |
| Rezoluție cameră | HD 4MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | Yes |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Card reader integrated | Yes |
| Connectivity technology | Wireless |
| Placement supported | Indoor |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| Networking standards | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Reset button | Yes |
| Virtual assistant | Amazon Alexa & Google Assistant |
| Night vision | Yes |
| Camera pan control | Yes |
| Camera tilt control | Yes |
| Number of lenses | 1 |
| LED type | IR |
| Infra-red wavelength | 850 nm |
| Video motion detection | Yes |
| Security algorithms | 128-bit AES, SSL/TLS, WPA, WPA2-PSK |
| Number of sensors | 1 |
| DC output voltage | 9 |
| DC output current | 0.6 A |
| Progressive scan | Yes |
| Built-in siren | Yes |
| Mounting type | Ceiling/Desk |
| Form factor | Bulb |
| Field of view (FOV) angle | 88° |
| Siren noise level | 99 dB |
| Lens viewing angle, vertical | 41° |
| Frame rate | 30 fps |
| Supported network protocols | TCP/IP, DHCP, ICMP, DNS, NTP, HTTPS, TCP, UDP |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Sensor type | CMOS |
| Wi-Fi standards | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Noise reduction | Yes |
| Live view | Yes |
| Maximum aperture number | 2 |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Product colour | White |
| Total megapixels | 5 MP |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 – 90% |
| Minimum aperture number | 2 |
| Video formats supported | H.264 |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 60 °C |
| Package type | Box |
| Package height | 110 mm |
| Cloud-managed | Yes |
| Package depth | 190 mm |
| Package width | 160 mm |
| Cable length | 3 m |
| Weight | 190 g |
| Package weight | 430 g |
| Power consumption (typical) | 3 W |
| Image quality adjustment | DNR |
| Audio system | 2-way |
| Power source type | AC, DC |
| Optical sensor size | 25.4 / 3 mm (1 / 3) |
| Power consumption (max) | 5.7 W |
| Depth | 86.8 mm |
| Height | 117.7 mm |
| Focal length range | 4 mm |
| Width | 85.4 mm |
| Zoom capability | No |
| Night vision distance | 12 m |
| Audio formats supported | RTSP |
| Number of cameras | 1 |
| Back Light Compensation (BLC) | Yes |
| Maximum resolution | 2880 x 1620 pixels |
| Lens viewing angle, horizontal | 75° |
| Pan range | 0 – 340° |
| Supported graphics resolutions | 2880 x 1620 |
| Lens viewing angle, diagonal | 88° |
| Tilt angle range | 0 – 69° |
| Supported video modes | 1620p |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) system features | Human detection, Line crossing detection, Pet detection, Vehicle detection |
| Producator | TP-LINK |
| Garantie | 24 |
Camera de supraveghere IP Speed Dome 12X ColorVu 4MP Hikvision
Camera de supraveghere IP Speed Dome 25X Powered by DarkFighter
Camera de supraveghere IP Speed Dome 20X ColorVu 2MP Hikvision 



Inca nu exista recenzii