Camera Ubiquiti G5 Dome Ultra, senzor 1/2.4″ CMOS, unghi de vizualizare H: 102.4°, V: 54.9°, D: 120.6°, Iluminare LED IR încorporată și filtru de tăiere IR, rezolutie 4MP 2688 x 1512 (16:9), interfata Port RJ45 10/100 MbE, interval tensiune suportat 37–57V DC
Camere supraveghere IP
Camera Ubiquiti G5 Dome Ultra, senzor 1/2.4" CMOS, unghi de
Availability:
Out of stock
843.69lei
Out of stock
Compare| Format cameră | Bullet |
|---|---|
| Obiectiv varifocal | No |
| Rezoluție cameră | HD 5MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Screws included | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| Reset button | Yes |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Night vision | Yes |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Form factor | Dome |
| Number of lenses | 1 |
| LED type | IR |
| Privacy masking | Yes |
| Built-in HDD | No |
| Number of sensors | 1 |
| Day/night mode | Yes |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| Infrared (IR) cut-off filter | Yes |
| Frame rate | 30 fps |
| Sensor type | CMOS |
| Noise reduction | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Video formats supported | H.264 |
| Bluetooth | No |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Compliance certificates | CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC) |
| Operating temperature (T-T) | -20 – 40 °C |
| Power source type | PoE |
| Weight | 175 g |
| Total megapixels | 4 MP |
| Power consumption (typical) | 4.2 W |
| Height | 68.2 mm |
| Number of cameras | 1 |
| Processor model | ARM Cortex-A7 |
| Lens viewing angle, horizontal | 102.4° |
| Lens viewing angle, vertical | 54.9° |
| Lens viewing angle, diagonal | 120.6° |
| Maximum resolution | 2688 x 1512 pixels |
| Noise reduction technology | 2D noise reduction, 3D noise reduction |
| Night vision distance | 20 m |
| Housing material | Aluminium, Polycarbonate (PC), Stainless steel |
| Protection features | Vandal proof |
| Optical sensor size | 25.4 / 2.4 mm (1 / 2.4) |
| Text caption overlay | Yes |
| AC input voltage | 37 – 57 V |
| IK code | IK06 |
| Diameter | 6.36 cm |
| Producator | UBIQUITI |
| Garantie | 24 |
Camera de supraveghere IP Dome 4MP ColorVu with Smart Hybrid
Camera de supraveghere IP Bullet 8MP Hikvision DS-2CD2686G2HT- IZS(2.8-12MM)(EF), lentila
Camera de supraveghere IP Turret 8MP Hikvision DS-2CD2387G2H-LIU(2.8MM) (EF), lentila
Camera de supraveghere IP Turret 8MP Smart Hybrid Light with
Camera de supraveghere IP Dome 4MP Smart Hybrid Light Hikvision 




Inca nu exista recenzii