“TP-Link Camera IR de supraveghere Bullet pentru exterior VIGI
C350I(4MM), Senzor imagine: CMOS 1/2.7″”, Lentila 4mm, F.1.6,
Weatherproof: IP67, Infrarosu: 30m, Detectare: 80m, Observare: 33m, Recunoastere: 16m, Identificare: 8m, Unghi vizualizare:Horizontal FOV: 90°, Vertical FOV: 48°, Diagonal FOV: 107°,
, Rezolutie maxima: 5 MPX, 2880 X 1620, Dimensiuni:78.42× 186.88× 71.55 mm, Interfata: 1 RJ45 10/100M Self-Adaptive Ethernet Port, PoE, Port card MicroSD, Max 256GB, Microfon incorporat, Difuzor incorporat.”
"TP-Link Camera IR de supraveghere Bullet pentru exterior VIGIC350I(4MM), Senzor
18 în stoc
278.98lei 362.18lei
18 în stoc
Compare| Format cameră | Bullet |
|---|---|
| Obiectiv fix | 4mm |
| InfraRed | 30m |
| Rezoluție cameră | HD 5MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Obiectiv varifocal | N/A |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Web browser | Yes |
| Tilt angle range | 0 – 90° |
| Reset button | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| IP address filtering | Yes |
| Mounting type | Ceiling |
| Video streaming | Yes |
| Maximum memory card size | 256 GB |
| HTTPS encryption | Yes |
| Placement supported | Outdoor |
| Pan range | 0 – 360° |
| Night vision | Yes |
| Number of lenses | 1 |
| Night vision distance | 30 m |
| LED type | IR |
| Infra-red wavelength | 850 nm |
| Privacy masking | Yes |
| Built-in HDD | No |
| Video motion detection | Yes |
| DC output voltage | 12 |
| Number of sensors | 1 |
| Built-in light | Yes |
| Form factor | Bullet |
| Progressive scan | Yes |
| Day/night mode | Yes |
| Infrared (IR) cut-off filter | Yes |
| Frame rate | 30 fps |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Live view | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Total megapixels | 5 MP |
| Product colour | Black, White |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Housing material | Plastic |
| International Protection (IP) code | IP67 |
| Bluetooth | No |
| Power consumption (max) | 9 W |
| Operating temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 60 °C |
| Power source type | DC, PoE |
| Optical sensor size | 25.4 / 2.7 mm (1 / 2.7) |
| Audio system | 2-way |
| Fixed focal length | 4 mm |
| Number of cameras | 1 |
| Maximum aperture number | 1.6 |
| Human and vehicle targets classification | Yes |
| Lens viewing angle, horizontal | 90° |
| Back Light Compensation (BLC) | Yes |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR) | Yes |
| Region of Interest (ROI) encoding | Yes |
| Video compression formats | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Supported network protocols | TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS |
| Number of simultaneous live view channels | 3 channels |
| Digest authentication | Yes |
| Highlight Compensation (HLC) | Yes |
| Smart IR | Yes |
| Lens viewing angle, vertical | 48° |
| Maximum resolution | 2880 x 1620 pixels |
| Image quality adjustment | Brightness, Contrast, Saturation, Sharpness |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 52 dB |
| Minimum illumination | 0.005 lx |
| Lens viewing angle, diagonal | 107° |
| Camera shutter speed | 1/3 – 1/10000 s |
| Detect distance | 80 m |
| Observe distance | 33 m |
| Recognize distance | 16 m |
| Identify distance | 8 m |
| Bit rate | 256 Kbps – 6 Mbps |
| Sample rate | 8 kHz |
| Number of Privacy masking areas | 4 |
| Number of illumination LEDs | 4 |
| Bit rate control | Constant Bit Rate (CBR), Variable Bit Rate (VBR) |
| Audio input channels | 1 channels |
| Audio output channels | 1 channels |
| Bit rate range | 0 – 64 Kbit/s |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) system features | Vehicle detection |
| Behavior analysis | Intrusion detection, Line crossing detection, Object removal detection, Region exiting detection |
| Power consumption (Power over Ethernet (PoE)) | 10.5 W |
| Width | 186.9 mm |
| Height | 71.5 mm |
| Length | 78.4 mm |
| Compliance certificates | BSMI, CE, Federal Communications Commission (FCC), KC, VCCI |
| Producator | TP-LINK |
| Garantie | 36 |
Camera de supraveghere IP Turret 8MP Hikvision DS-2CD2387G2H-LIU(2.8MM) (EF), lentila 







Inca nu exista recenzii