“TP-LINK VIGI 3MP Indoor Turret Network Camera,VIGI C430(2.8mm), 1/2.8″”
Progressive Scan CMOS, obiectiv: 2.8mm, F1.6, unghi vizualizare Horizontal FOV: 107.5°, Vertical FOV: 57.2°, Diagonal FOV: 128.7°
distanta IR: 30mm, interfata : 1 x RJ45 10/100M. “
Camere supraveghere IP
"TP-LINK VIGI 3MP Indoor Turret Network Camera,VIGI C430(2.8mm), 1/2.8""Progressive Scan
Availability:
8 în stoc
188.23lei 244.53lei
8 în stoc
Compare| Format cameră | Dome |
|---|---|
| InfraRed | 30m |
| Obiectiv varifocal | No |
| Rezoluție cameră | HD 3MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Obiectiv fix | 3mm |
| Mounting kit | Yes |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| IP address filtering | Yes |
| Mounting type | Ceiling |
| HTTPS encryption | Yes |
| Night vision | Yes |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Number of lenses | 1 |
| Night vision distance | 30 m |
| Privacy masking | Yes |
| Built-in HDD | No |
| Video motion detection | Yes |
| Active tampering alarm | Yes |
| Number of sensors | 1 |
| Maximum resolution | 2304 x 1296 pixels |
| Progressive scan | Yes |
| Day/night mode | Yes |
| Infrared (IR) cut-off filter | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Live view | Yes |
| Product colour | Black, White |
| Housing material | Plastic |
| Bluetooth | No |
| Width | 123 mm |
| Operating temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Power source type | DC, PoE |
| Height | 123 mm |
| Depth | 83 mm |
| Optical sensor size | 25.4 / 2.8 mm (1 / 2.8) |
| Total megapixels | 3 MP |
| Power consumption (max) | 4.2 W |
| Number of cameras | 1 |
| Frame rate | 25 fps |
| Form factor | Turret |
| Human and vehicle targets classification | Yes |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) system features | Human detection, Vehicle detection |
| Back Light Compensation (BLC) | Yes |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR) | Yes |
| Region of Interest (ROI) encoding | Yes |
| Video compression formats | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Supported network protocols | TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS |
| Number of simultaneous live view channels | 3 channels |
| Mirror | Yes |
| Digest authentication | Yes |
| Lens viewing angle, horizontal | 107.5° |
| Lens viewing angle, vertical | 57.2° |
| Lens viewing angle, diagonal | 128.7° |
| Fixed focal length | 2.8 mm |
| Highlight Compensation (HLC) | Yes |
| Smart IR | Yes |
| Password reset via email | Yes |
| Minimum illumination | 0.005 lx |
| Image quality adjustment | Brightness, Contrast, Mirror, Saturation |
| Bit rate | 64 Kbps – 4 Mbps |
| 3D positioning | Yes |
| Compliance certificates | BSMI, CE |
| Producator | TP-LINK |
| Garantie | 36 |
Camera de supraveghere IP Dome 4MP Smart Hybrid Light Hikvision
Camera de supraveghere IP Speed Dome 20X ColorVu 2MP Hikvision
Camera de supraveghere IP Dome 4MP ColorVu with Smart Hybrid 




Inca nu exista recenzii