“TP-LINK VIGI 4MP Outdoor PAN/TILT Network Camera,VIGI C540(4mm), 1/3″”
Progressive Scan CMOS, obiectiv: 4mm, F1.6, unghi vizualizare Horizontal FOV: 79°, Vertical FOV: 43°, Diagonal FOV: 93°
distanta IR: 30mm, interfata : 1 x RJ45 10/100M. “
"TP-LINK VIGI 4MP Outdoor PAN/TILT Network Camera,VIGI C540(4mm), 1/3""Progressive Scan
Out of stock
334.45lei 434.45lei
Out of stock
Compare| Format cameră | Dome |
|---|---|
| Obiectiv fix | 4mm |
| InfraRed | 30m |
| Obiectiv varifocal | No |
| Rezoluție cameră | HD 4MP |
| Tehnologie | IP |
| Camera Wireless | No |
| Zoom capability | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| Reset button | Yes |
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| IP address filtering | Yes |
| Video streaming | Yes |
| Maximum memory card size | 256 GB |
| HTTPS encryption | Yes |
| Night vision | Yes |
| Placement supported | Indoor & outdoor |
| Camera pan control | Yes |
| Camera tilt control | Yes |
| Number of lenses | 1 |
| Night vision distance | 30 m |
| LED type | IR |
| Privacy masking | Yes |
| Built-in HDD | No |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) system features | Human detection |
| DC output voltage | 12 |
| Noise reduction technology | 3D noise reduction |
| Maximum resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| Frame rate | 30 fps |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Sensor type | CMOS |
| Width | 120 mm |
| Noise reduction | Yes |
| Live view | Yes |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Product colour | Black, White |
| Housing material | Plastic |
| Package weight | 950 g |
| Bluetooth | No |
| Operating temperature (T-T) | -30 – 60 °C |
| Package width | 163 mm |
| Package depth | 213 mm |
| Height | 198 mm |
| Optical sensor size | 25.4 / 3 mm (1 / 3) |
| Power source type | PoE |
| Total megapixels | 4 MP |
| International Protection (IP) code | IP66 |
| Package height | 243 mm |
| Depth | 17.2 mm |
| Number of cameras | 1 |
| Form factor | Turret |
| Lens diameter | 4 mm |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR) | Yes |
| Lens viewing angle, horizontal | 79° |
| Lens viewing angle, vertical | 43° |
| Lens viewing angle, diagonal | 93° |
| Tilt angle range | 0 – 120° |
| Pan range | 0 – 350° |
| Video compression formats | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Supported graphics resolutions | 320 x 240, 352 x 288, 640 x 480 (VGA), 1920 x 1080 (HD 1080), 2048 x 1280, 2304 x 1296, 2560 x 1440 |
| Image quality adjustment | Brightness, Contrast, Mirror, Saturation, Sharpness |
| Bit rate | 256 Kbps – 4 Mbps |
| Supported network protocols | TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTSP, NTP, UPnP UDP, SSL/TLS |
| Number of simultaneous live view channels | 3 channels |
| Mirror | Yes |
| Digest authentication | Yes |
| Behavior analysis | Intrusion detection, Line crossing detection |
| Power consumption (Power over Ethernet (PoE)) | 14 W |
| Certification | RCM, BSMI, VCCI, NTRA, KC |
| Producator | TP-LINK |
| Garantie | 36 |
Camera de supraveghere IP Dome 4K Hikvision DS-2CD2787G2T-LZS(2.8-12MM) (C), lentila
Camera de supraveghere IP Turret 8MP Smart Hybrid Light with
Camera de supraveghere IP Dome 4MP Smart Hybrid Light Hikvision
Camera de supraveghere IP Turret 8MP Smart Hybrid Light with 





Inca nu exista recenzii